Nagrody Starosty dla Najlepszych Absolwentów za rok 2022

Starosta Malborski Mirosław Czapla wręczył w dniu dzisiejszym, tj. 2 czerwca br. nagrody i dyplomy dla najlepszych abiturientów szkół ponadpodstawowych powiatu malborskiego. W uroczystości brali udział skarbnik powiatu, Marlena Szczepańska, sekretarz powiatu Beata Żaroffe-Preuss, dyrektorzy wyróżnionych szkół oraz Zarząd Powiatu Malborskiego.  Nagrody Starosty w wysokości 1000 zł trafiły do najlepszych absolwentów liceum i technikum.

Najlepszą licealistką w powiecie okazała się Weronika Skok z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. Nagrodę w kategorii najlepszego absolwenta technikum otrzymał Jakub Szymański z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku. Przyznana została również nagroda za szczególne osiągnięcia, która trafiła do Magdaleny Gałązki również z I LO w Malborku.

Weronika Skok ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,50. Brała udział w wielu konkursach chemicznych i biologicznych. W 2021r. została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego ,,Wygraj Indeks’’ organizowanego przez Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej, a rok później laureatką. Kilkukrotnie brała udział w konkursach Pomorskiej Ligii Zadaniowej. Sukcesy odniosła również w innych dziedzinach, m.in. konkursie fotograficznym, w którym zdobyła wyróżnienie. Została także finalistką Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości. Na swoim koncie ma również osiągnięcia sportowe.

Weronika udzielała się społecznie. Brała aktywny udział w akcjach Szlachetna Paczka. Pomagała Stowarzyszeniu REKS. Niosła również pomoc uchodźcom z Ukrainy poprzez zbiórki potrzebnych rzeczy.

Jakub Szymański ukończył szkołę ze średnią ocen 5,38. Brał udział w wielu konkursach w dziedzinie logistyki. Zajął drużynowo III miejsce w Konkursie ,,Razem do Zawodu’’ organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą z Pomorza w branży Transport, Logistyka, Motoryzacja, Przemysł Morski, a także znalazł się w finale Konkursu Logistycznego organizowanego przez WSAiB w Gdyni. Poza konkursami z dziedziny logistyki ma na swoim koncie również liczne sukcesy sportowe.

Absolwent angażował się w wydarzenia i różnego rodzaju akcje szkolne. Pomagał w zbiórce zabawek dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku, zbiórce dla REKSA, zbiórce dla uchodźców z Ukrainy, a także przy organizacji WOŚP w Starym Polu.

Magdalena Gałązka ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,89. Brała udział w konkursach krajowych i międzynarodowych tj. w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy Neurobiologicznej w języku angielskim. Została również laureatką w Międzynarodowym Wielkim Maratonie Czytelniczym. Odniosła sukcesy z dziedziny literatury, dziennikarstwa oraz biologii w konkursach m.in. Pomorska Liga Zadaniowa.

Magdalena udzielała się także społecznie między innymi podczas akcji WOŚP, Szlachetnej Paczki, pomocy Uchodźcom z Ukrainy, w wolontariacie w Domu Pomocy Społecznej i w Bibliotece Miejskiej.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.