Jan Pawlina obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia swojej pracy zawodowej. W dniu 27 marca 2019 roku – z tej okazji, odwiedzili Jubilata w Starym Polu Mirosław Czapla – Starosta Malborki, Waldemar Lamkowski – Wicestarosta i Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji. Goście złożyli serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za piękną służbę pedagogiczną i społeczną.

Przez 20 lat – od 1991 roku, Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku Jan Pawlina zapisał się w pamięci i na kartach historii naszego miasta.  Wcześniej był inspektorem oświaty w Starym Polu. Wychował się nad Dunajcem. Na Żuławy trafił ze Śląska, gdzie ukończył Technikum w Gliwicach. W Krakowie ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną i międzywydziałowe studium w zakresie kultury i oświaty na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę pedagogiczną rozpoczął w szkole podstawowej w Jaworznie. Nadal uczy młodzież w malborskich ogólniakach i w „kałdowskiej szóstce”. Jest oddanym pedagogiem, wychowawcą i animatorem życia społeczno-kulturalnego Malborka, powiatu malborskiego i w Gminie Stare Pole. Cieszy się autorytetem w gronie wielu pokoleń uczniów i rodziców. Zawsze uśmiechnięty i otwarty na potrzeby każdego z nich. - Jest Nauczycielem i Wychowawcą o wielkim sercu – jak wspominają Go absolwenci.