Od lipca 2018 roku trwały przygotowania do wyjazdu na spotkanie młodzieży z krajów Unii Europejskiej w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, na które nasi uczniowie zostali zaproszeni przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Warszawie, w nagrodę za udział w ogólnopolskim konkursie EUROSCOLA. Sporo formalności, dużo pracy przy przygotowaniu do reprezentowania i przedstawienia naszego kraju, miasta i szkoły oraz do pracy w grupach tematycznych nad kluczowymi zagadnieniami w kształtowaniu dalszej polityki europejskiej.

29 marca 2019 roku, dwudziestu Młodszych Ambasadorów programu EPAS zasiadło w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, aby razem z blisko 500 reprezentantami młodzieży z 24 innych krajów członkowskich Unii Europejskiej debatować i głosować nad przygotowanymi wcześniej zagadnieniami.

Opinie uczestników:

• Sama wycieczka była super, bardzo podobało mi się, że nie traktowano nas jak dzieci ale jak dorosłych i odpowiedzialnych ludzi. Każdy dzień miał w sobie coś niesamowitego. Od zwiedzania pięknych uliczek starówki Norymbergii przez powalające muzeum Mercedesa do niespodziewanie dobrej Euroscoli, po której nie spodziewałem się wiele, a wyszło super. Można by długo pisać... Po prostu super! – Szymon Skibowski
  • Wyjazd do Strasburga był jednym z lepszych wycieczek szkolnych. Mogliśmy zwiedzić niektóre zakątki Niemiec i Francji, które były naprawdę piękne. Pobyt w Parlamencie Europejskim również okazał się bardzo udany. Mogliśmy dowiedzieć się różnych przydatnych rzeczy oraz co ważniejsze, podszkolić język angielski. Atmosfera była super! Oby więcej takich wyjazdów. – Natalia Tomaszewska