baner13.jpg

Dnia 29 sierpnia br. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Wicestarosta Powiatu Malborskiego zaprosił na spotkanie dyrektorów
i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych.

Czytaj więcej...

Podczas Sesji Rady Powiatu Malborskiego dnia 12.06.2017 r. wręczono Nagrody Starosty Malborskiego dla najlepszych absolwentów ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Malborski.

Nagroda Starosty Malborskiego dla najlepszych absolwentów ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Malborski przyznawana jest w kategorii najlepszy absolwent liceum ogólnokształcące oraz najlepszy absolwent technikum. Funkcjonuje również Nagroda Specjalna dla absolwenta liceum lub technikum, który uzyskał średnią ocen nie niższą niż 4,00 i posiada szczególne osiągnięcia na szczeblu krajowym bądź międzynarodowym. Nagrodę może otrzymać jeden, najlepszy absolwent w każdej kategorii.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku informuje, iż Uchwałą Nr XXI/208/2017 Rady Powiatu Malborskiego
z dnia 27 kwietnia 2017 r.
udziela się dotacji na rok 2017 z budżetu Powiatu Malborskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze powiatu malborskiego, dla następujących podmiotów:

Czytaj więcej...

W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku brał udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego.Celem konkursu jest zwiększenie aktywności szkół w kierunku dostosowywania kształcenia zawodowego do wymogów zmieniającego się rynku pracy.

W okresie od 30 września 2016 r. do 17 marca 2017 r. społeczność ZSP nr 3 wykonała dziewięć zadań przewidzianych regulaminem konkursu, które dotyczyły bieżącej działalności szkoły oraz zadania dodatkowe. W ramach tych zadań zorganizowano m.in. spotkania uczniów z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy oraz z przedstawicielami SKOKu Stefczyka. Uczniowie mieli okazje otrzymać informacje dotyczące wymagań płynących ze strony rynku pracy oraz zapoznać się z wybranymi instytucjami, które funkcjonują w lokalnym otoczeniu szkoły m.in. zorganizowano wizytę w Urzędzie Skarbowym w Malborku.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62