Po raz kolejny Starosta Powiatu Malborskiego miał przyjemność ogłosić Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca/Drużynę Sportową Powiatu Malborskiego Roku 2016, w którym mieszkańcy powiatu malborskiego, dzięki uprzejmości „Gazety Malborskiej” wybrali Najpopularniejszego Sportowca oraz Najpopularniejszą Drużynę Sportową Powiatu Malborskiego.

Uroczystość podsumowująca wyniki plebiscytu odbyła się 21 marca w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku. W uroczystości uczestniczyli sportowcy, trenerzy, działacze, rodzice, przyjaciele oraz Wicestarosta Powiatu - Pan Waldemar Lamkowski.

W tym roku o tytuły rywalizowało 9 sportowców oraz 5 drużyn.

Każdy z kandydatów zasługiwał na wyróżnienie, ich sukcesy nie zawsze łatwo porównać.

O wygranych zdecydowały głosy czytelników poprzez wypełnione i dostarczone kupony, które były zamieszczane w „Gazecie Malborskiej” przez 7 tygodni, a także poprzez głosowanie smsowe. Najpopularniejszym Sportowcem Powiatu Malborskiego Roku 2016 została Julia Jędrzejewska z Kobiecego Klubu Piłki Nożnej „OLIMPICO” a Najpopularniejszą Drużyną Sportową została trzeci raz z rzędu drużyna juniorów Uczniowskiego Klubu Sportowego „BOMBEK”.

W ostatecznej klasyfikacji wygrali:

SPORTOWIEC
I. Julia Jędrzejewska – Kobiecy Klub Piłki Nożnej „OLIMPICO MALBORK”
II. Paulina Cierpiałowska - Malborskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
III. Alicja Krauze - Malborskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
IV. Katarzyna Deranek - Kobiecy Klub Piłki Nożnej „OLIMPICO MALBORK”
V. Hubert Phillip – Malborski Klub Kyokushin Karate
V. Amelia Gawryluk - Kobiecy Klub Piłki Nożnej „OLIMPICO MALBORK”
VI. Bartosz Samp – Miejski Klub Sportowy „RZEMIEŚLNIK”
VI. Karol Klimaszewski - Bartosz Samp – Miejski Klub Sportowy „RZEMIEŚLNIK”
VI. Adam Figurski - Malborskie Stowarzyszenie Sportowe ,,LENA"

DRUŻYNA
I. Uczniowski Klub Sportowy „BOMBEK”
II. Kobiecy Klub Piłki Nożnej „OLIMPICO MALBORK”
III. Powiatowa Drużyna Łodzi Smoczych
IV. MALWOPR
V. Miejski Klub Sportowy „RZEMIEŚLNIK”

Gratulujemy wszystkim sportowcom, drużynom oraz trenerom. Bez Waszego zaangażowania, uporu, pracy, wysiłku podczas treningów i rozgrywek nie byłoby takich sukcesów.

Dziękujemy wszystkim klubom za wzięcie udziału w plebiscycie i już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!