Dnia 10 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbył się etap wojewódzki – Finał XII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Konkurs obejmował problematykę z zakresu: wiedzy ogólnej o administracji publicznej, podstawowych wiadomości o województwie pomorskim oraz wiedzy o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych: gmin, powiatów i województw.

Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 70 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego. Maksymalna liczba punktów, którą można było uzyskać to 50. Uczniowie reprezentujący powiat malborski zdobyli kolejno:

• V miejsce - Szymon Majcher uczeń klasy IIIK Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 - 41 punktów,
  • VIII miejsce - Mateusz Bodal uczeń klasy IIe II Liceum Ogólnokształcącego - 40 punktów,
  • IX miejsce - Patrycja Janowicz uczeń klasy Ia II Liceum Ogólnokształcącego - 39 punktów.

Gratulujemy serdecznie uczniom oraz opiekunom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu.