Dnia 29 listopada br. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku odbyła się Inauguracja projektu pn. „Zdolni z Pomorza – powiat malborski” dla uczestników z obszaru matematyki i informatyki.
W uroczystości uczestniczyła młodzież biorąca udział w projekcie wraz z rodzicami, nauczyciele prowadzący zajęcia, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych współpracujących przy realizacji projektu: Pani Hanna Lalak, Pan Zbigniew Kowalski oraz Pan Jan Stawicki, Dyrektor Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu - Pani Sylwia Grabowska, Lokalny opiekun metodyczno-pedagogiczny - Pani Henryka Kropidłowska oraz Wicestarosta Powiatu Malborskiego – Pan Waldemar Lamkowski.

Uczestnikom projektu została przedstawiona koncepcja realizacji działań w ramach projektu w okresie bieżącego roku szkolnego. Zaprezentowano godzinowy rozkład zajęć z matematyki, i informatyki. Następnie uczniom biorącym udział w programie wręczono certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.
Wolę uczestnictwa w projekcie potwierdziło 47 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.