Największe ćwiczenia w historii powiatu malborskiego odbyły się na terenie gminy Lichnowy. Z udziałem regionalnych sił i środków.

W ćwiczeniach bezpośrednio brało udział 150 osób.

Zrealizowano następujące epizody:

Lisewo gmina Lichnowy

Epizod likwidacji zagrożenia powodziowego (PSP, OSP, ZMiUW) – poprzez uszczelnianie wyznaczonego odcinka wału Rzeki Wisła (zastosowanie geowłókniny i układanie worków z piaskiem pod nadzorem ZMiUW oraz zastosowanie rękawów przeciwpowodziowych).

Lisewo gmina Lichnowy

Epizod terrorystyczny Policji i 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. (most Tczewski)

Groźba wysadzenia mostu Tczewskiego, użycie broni przez sprawców.

Udział Policji i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji (SPAP) w Gdańsku, współpraca służb medycznych, wojska - tj. grupy minerskiej 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, Żandarmerii i Straży Granicznej oraz służb Ochrony Kolei. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu i robotów do likwidacji zagrożenia i ochrony mostu.

Lisewo gmina Lichnowy

Epizod wypadek z dużą ilością poszkodowanych

Sprawdzenie okresowe funkcjonalności przyjętych procedur Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku z ocena podjętych działań z oceną Izby Przyjęć Malborskiego Szpitala.