Dnia 13 grudnia br. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku odbyła się Inauguracja projektu pn. „Zdolni z Pomorza – powiat malborski” dla uczestników z obszaru biologii, chemii i kompetencji społecznych.

W uroczystości uczestniczyła młodzież biorąca udział w projekcie wraz z rodzicami, nauczyciele prowadzący zajęcia, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych współpracujących przy realizacji projektu: Pani Hanna Lalak oraz Pan Zbigniew Kowalski, Dyrektor Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu - Pani Sylwia Grabowska, Lokalny opiekun metodyczno-pedagogiczny - Pani Henryka Kropidłowska oraz Wicestarosta Powiatu Malborskiego – Pan Waldemar Lamkowski.

Uczestnikom projektu została przedstawiona koncepcja realizacji działań w ramach projektu w okresie bieżącego roku szkolnego. Zaprezentowano godzinowy rozkład zajęć z biologii, chemii i kompetencji społecznych. Następnie uczniom biorącym udział w programie wręczono certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

Wolę uczestnictwa w projekcie potwierdziło 16 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.