Dnia 20 lutego br. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku 20-lecie działalności obchodził HARCERSKI KRĄG SENIORÓW „SEMPER PARATUS”.

Starosta Powiatu Malborskiego Pan Mirosław Czapla w imieniu Samorządu Powiatu Malborskiego złożył na ręce Komendanta HKS Hm. Jerzego Ruszkowskiego najserdeczniejsze gratulacje.

„W dniu Waszego Święta dziękuję za dawany dzisiejszej młodzieży przykład wierności harcerskim ideałom, pielęgnowanie tradycji i lekcje prawdziwego patriotyzmu. Życzę Państwu, aby na harcerskim szlaku zawsze towarzyszyła Wam radość, przyjaźń, braterstwo, dobroć i serdeczność.”

Krąg na przestrzeni lat skupiał grono harcerskich instruktorów, którzy w przeszłości wiele wnieśli dla harcerstwa, a i teraz pozostają aktywni. Minutą ciszy uczczono tych, którzy odeszli na „wieczną wartę”.