Dziesięć zespołów będzie walczyło o Puchar Starosty Malborskiego podczas turnieju piłkarskiego na stadionie przy ul. Parkowej w Malborku. W sobotę (30 czerwca) na zaproszenie starosty Mirosława Czapli zagrają ze sobą drużyny z Malborka, Sztumu, Gdańska i Elbląga złożone m.in. z samorządowców, pracowników służb mundurowych i byłych piłkarzy.

Na stadionie Centrum Aktywnego Wypoczynku przy ul. Parkowej w Malborku naprzeciw siebie staną zawodnicy, którzy mają za sobą przeszłość piłkarską, a także ci, którzy po prostu lubią futbol i kopią lub kopali piłkę amatorsko. Choć głównym celem turnieju jest zabawa i integracja, to starosta malborski Mirosław Czapla liczy na dobry występ swojego zespołu.

W drużynie Starostwa Powiatowego zagrają między innymi radni powiatowi. „Powołanie” otrzymali Przemysław Wądołowski, członek Zarządu Powiatu Malborskiego, Jarosław Kondys i Krzysztof Osijewski. Już wiadomo, że w fazie grupowej będą rywalizowali z reprezentacją Komendy Powiatowej Policji w Malborku, drużyną Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku, oldbojami Lechii Gdańsk oraz rodzicami piłkarek Olimpico Malbork.

W drugiej grupie odbędą się mecze z udziałem reprezentacji Urzędu Miasta Malborka, Starostwa Powiatowego w Sztumie, 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku oraz drużyn złożonych z byłych piłkarzy Olimpii Elbląg i Pomezanii Malbork.