Dnia 22 września w gmachu głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się II Pomorska Uczniowska Konferencji Naukowa organizowana w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Konferencja miała charakter interdyscyplinarny, a jej temat przewodni, czyli „Wszechświat. Pomiędzy mikro- a makrokosmosem w nauce oraz sztuce”, połączył nauki ścisłe, przyrodnicze oraz humanistyczne.

Obok uznanych autorytetów i nauczycieli akademickich prelegentami byli najzdolniejsi uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa pomorskiego. Jednym z prelegentów konferencji był Michał Zdziennicki, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku z referatem „Zrozumienie przestrzeni jako klucz do poznania wszechświata”. Praca ucznia wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy i dała powód do ożywionej dyskusji. Wśród publiczności znalazła się również grupa słuchaczy z I LO imienia Henryka Sienkiewicza w Malborku.

Organizatorami wydarzenia byli Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, Politechnika Gdańska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Patronat honorowy nad konferencją objęli Rzecznik Praw Dziecka, Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej oraz Pomorski Kurator Oświaty.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z konferencji zamieszczonymi na następujących stronach: