Już ćwierć wieku ma tradycja Pomorskiego Bożonarodzeniowego Stołu w Starym Polu.
13 grudnia w Starym Polu odbył się jubileuszowy przegląd tradycji kulinarnych i kultury regionu Pomorza związanej z Bożym Narodzeniem. W przeglądzie uczestniczyło 17 kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń regionalnych. Wśród uczestników Przeglądu byli uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku.

Jak wspomniał w swoim wystąpieniu Starosta Malborski Mirosław Czapla – w Polsce funkcjonuje ponad 20 tys. Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń kobiet wiejskich, które kultywują tradycję regionu, kulturę narodową i obyczaje związane ze świętem Bożego Narodzenia. Są ostoją rodziny i jej tradycji. Składając życzenia w imieniu starostów województwa pomorskiego - życzył dobrych świąt, radości przeżywania w gronie rodzinnym Bożego Narodzenia, pomyślności w Nowym Roku.

O finansowaniu organizacji i stowarzyszeń kobiet wiejskich – w związku z nowymi regulacjami prawa, w swoim wystąpieniu mówił Krzysztof Grylak Radny Powiatu Malborskiego i Kierownik Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Starym Polu.

Z udziałem przedstawicieli organizacji i instytucji rolniczych województwa pomorskiego i powiatu malborskiego odbyła się prezentacja świątecznego stołu i degustacja przygotowanych potraw. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa, Pomorskiej Izby Rolniczej i Starosty Powiatu Malborskiego. Przeglądowi towarzyszył koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez Zespół „Fale” ze Stegny - pod kierunkiem Andrzeja Kurpiowskiego. Wyróżnienia Przeglądu otrzymały organizacje kobiet z Cieplewa, z miejscowości Marynowy i Starego Pola. Wyróżnieni otrzymali Nagrodę Starosty Malborskiego.