20 marca 2019 roku po raz dziesiąty uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych powiatu malborskiego spotkali się na Targach Edukacyjnych w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy z udziałem dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. Targi otworzył Mirosław Czapla Starosta Malborski, życząc młodym ludziom mądrego wyboru szkoły, która spełni ich oczekiwania.

Z inicjatywy Joanny Reszki – dyrektora PUP, co roku przyszli absolwenci mogą poznawać ofertę dalszej nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Gościnnie w tym roku swoje stoiska na targach przedstawili uczniowie z Technikum Leśnego w Tucholi i z Zespołu Kształcenia Praktycznego szkół rolniczych w Bolesławowie. Swoją propozycję doskonalenia zawodowego przedstawił także Cech Rzemiosł Różnych z Malborka.

Szkoły ponadgimnazjalne, dla których organem jest powiat malborski - przygotowały ciekawe stoiska prezentując swój dorobek i ofertę na rok szkolnych 2019 – 2020. Mogą przyjąć 1300 absolwentów z powiatu. Targi od lat cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży i nauczycieli. W tym roku szczególnie - bo decyzja niełatwa, co wybrać liceum, technikum czy szkołę branżową. Decyzja ta skutkuje na całe życie.