W piątek 22 marca 2019r. o godz. 10.00 w Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku odbyła się debata zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Malborku przy współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ".

Tematem przewodnim tego spotkania była cyberprzemoc. Z młodzieżą klas pierwszych o zagrożeniach, które występują w sieci rozmawiali Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji kom. Tomasz Czerwiński, dzielnicowy sierż. szt. Grzegorz Zdrojewski i policjantka zajmująca się zagadnieniami związanymi z profilaktyką społeczną asp. Katarzyna Marczyk.

Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o stalkingu, trolowaniu, hejtowaniu i innych formach cyberprzemocy oraz o tym jakie konsekwencje prawne grożą sprawcom takich działań. W trakcie debaty, w której uczestniczyło prawie 80 uczniów, mundurowi rozmawiali również o właściwym zabezpieczeniu dostępu do poczty elektronicznej oraz kont na portalach społecznościowych, a także szczegółowo omówili zjawisko mowy nienawiści. Na koniec spotkania policjanci odpowiadali na zadawane przez młodzież pytania objaśniając nurtujące ich problemy.

W spotkaniu uczestniczyła podinspektor w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku Patrycja Wirkus.