Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczństwa Obywatelskiego Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza do udziału w otwartym konkursie ofert Partnerstwo dla Wolontariatu w ramach „Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”.

Program będzie rozwijał środowisko wolontariackie w Polsce i wdrażał rozwiązania ułatwiające oraz zachęcające obywateli do systematycznego i długoterminowego angażowania się w wolontariat. Poszukujemy Partnerów, którzy przystąpią do Programu i wraz z zespołem Korpusu Solidarności zrealizują działania prowadzące do usprawnienia i upowszechnienia wolontariatu długoterminowego w Polsce.  Konkurs ma na celu wyłonienie 16 partnerów (po 1 z każdego województwa), którzy będą wspierać realizację Programu i otrzymają dotację na realizację działań adresowanych do grup prowadzących działania wolontariackie, w tym: wolontariuszy, koordynatorów, organizatorów wolontariatu oraz otoczenia wolontariatu. Ofertę konkursową kierujemy do organizacji pozarządowych zorientowanych w organizowaniu wolontariatu. W złożonych ofertach oceniać będziemy przede wszystkim: doświadczenie Wnioskodawców, możliwości i potencjał do realizacji zadań określonych w Programie oraz propozycje ich przygotowania i organizacji. W ramach składanego wniosku możliwe jest tworzenie grup partnerskich. Przewidywany czas realizacji działań przez partnerów planowany jest od 1 lipca 2019 do 31 grudnia 2020 roku.

Nabór wniosków trwa od 29.04.2019 do 20.05.2019 do godz. 14:00. Wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem Systemu Obsługi Dotacji, w formie elektronicznej pod adresem: https://generator.niw.gov.pl//

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Narodowego Instytutu Wolności. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami Konkursu oraz Regulaminem i potrzebną dokumentacją.

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu: telefonicznego: Infolinia pod numerem +48 885 221 530 działa od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 15:00; 📧 mailowego: korpussolidarnosci@niw.gov.pl

Zapraszamy do udziału w Konkursie i kontaktu.

Zespół Programu Korpus Solidarności