Poszukiwany partner do projektu w ramach programu Europa dla Obywateli przez Fundację Jesus Abandonado. Termin składania aplikacji mija 24 maja br.

Projekt ma na celu podnoszenie świadomości w sprawie sytuacji ludzi bezdomnych.

W razie zainteresowania partnerstwem, należy kontaktować się z osobą odpowiedzialną za projekt ze strony hiszpańskiej: consuelo.garcia@eurovertice.eu, tel. +34 968 277 845.

Fundacja Jesús Abandonado, znane stowarzyszenie zajmujące się bezdomnymi w regionie Murcia w Hiszpanii, poszukuje partnerów do opracowania projektu w ramach PROGRAMU EUROPA DLA OBYWATELI - Część 2: Demokratyczne zaangażowanie i obywatelskie uczestnictwo.

Projekt przyczyni się do podniesienia świadomości społeczeństwa na temat sytuacji osób bezdomnych i innych wrażliwych grup oraz zachęci obywateli do uczestnictwa na poziomie UE poprzez rozwijanie ich zrozumienia polityki UE dotyczącej dialogu międzykulturowego i integracji społecznej. Aby osiągnąć ten cel, konieczna jest wspólna praca, od poziomu lokalnego do europejskiego, wymiana wiedzy i doświadczeń oraz zaangażowanie obywatelskie w stymulowanie debat i refleksji w celu zaproponowania praktycznych rozwiązań poprzez współpracę.

Profil partnerów: Instytucje zajmujące się bezdomnymi, Organizacje pozarządowe, Publiczne władze lokalne i regionalne zajmujące się włączeniem społecznym, dialogiem międzykulturowym itp., Uniwersytety, Organizacje reprezentujące społeczeństwo obywatelskie, Instytucje kulturalne i edukacyjne.