16 października 2019 roku w auli im. Leopolda Cieplaka I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku odbyła się uroczystość Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Obecni byli przedstawiciele Rady i Zarządu Powiatu Malborskiego z Przewodniczącym Rady Krzysztofem Osijewskim i Waldemarem Lamkowskim, wicestarostą. Wśród gości byli także przedstawiciele służb mundurowych , dyrektorzy i nauczyciele szkół prowadzonych przez powiat malborski, emerytowani nauczyciele i dyrektorzy seniorzy - Maryla Maciecka - Zbróg, Adam Wnuk i Jan Pawlina.

Cześć artystyczną z tej okazji przygotowali uczniowie I LO pod kierunkiem Agnieszki Kuper. Wręczono gratulacje z okazji otrzymania odznaczeń państwowych i resortu oświaty.

Katarzyna Kruszewska – została odznaczona przez Prezydenta RP Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę. Dr Joanna Szymańska-Cybulska otrzymała Medal Brązowy za Długoletnią Służbę i Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia na rzecz oświaty i wychowania. Obie Panie są nauczycielkami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku.

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały także Wioletta Głowacka – z MOW, i Małgorzata Jaworska- Kiełb z ZSP nr 4.

Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała Ewelina Szymeczko- Szewczyk – z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Malborku.

Wręczono Nagrody Starosty Malborskiego następującym nauczycielom i dyrektorom szkół i placówek:

1. Ewelina Kępińska- Lipińska- ZSP 3
  21. Zbigniew Kowalski- II LO
  22. Małgorzata Bychawska- SOSW
  23. Waldemar Kuliński- CEZ

Wręczono także listy gratulacyjne nauczycielom, którzy otrzymali od Pomorskiego Kuratora Oświaty akt nadania kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Awans otrzymali:

• Waldemar Piłat i Łukasz Pawłowski - wychowawcy MOW;
  • Iwona Krotowska, Karolina Jezierska i Katarzyna Wiktorowicz - nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i rewalidacji w SOSW;
  • Rafał Łakomy nauczyciel języka angielskiego z II LO;
  • Tomasz Rzoska nauczyciel religii z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 ;
  • Agnieszka Jeromin wicedyrektor szkoły i nauczycielka języka angielskiego oraz Ewelina Kępińska – Lipińska - nauczycielka przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3;
  • Wioletta Małachow, nauczycielka wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w Malborku.