W Zespole Szkół Katolickich imienia św. Jana Pawła II w dniu 28 listopada 2019 roku odbyła się uroczystość oddania kolejnego etapu budowy sali gimnastycznej. Szkoła wzbogaciła się o zaplecze socjalne dla uczniów i nauczycieli przy obiekcie sportowym. W uroczystości wziął udział JE dr Wojciech Skibicki biskup pomocniczy Diecezji Elbląskiej.

Obecni byli także włodarze powiatu malborskiego starosta Mirosław Czapla i wicestarosta Waldemar Lamkowski oraz skarbnik Anna Załęska. Wśród gości był obecny członek Zarządu Powiatu Piotr Szwedowski i ks. prałat Jana Żołnierkiewicz – współzałożyciele szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył bp dr Wojciech Skibicki
z udziałem między innymi  ks. dr. Arkadiusza Śnigiera – proboszcza parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku, która jest organem prowadzącym dla Zespołu Szkół.

Po uroczystościach przygotowanych przez dzieci i młodzież poświęcono nowy obiekt. Tak więc po 16. latach starań – jak wspomina Wojciech Handke, dyrektor szkoły, udało się stworzyć szkołę, która spełnia oczekiwania rodziców i uczniów, Jest żywym pomnikiem dla Jana Pawła II, gdzie młodzież ma okazję nie tylko pogłębiać wiedzę  i uczyć się w dobrych warunkach, ale poznaje świat wartości, które pielęgnował Patron Szkoły. Stąd też scenariusz dzisiejszej uroczystości przedstawił świętego Jana Pawła II jako kapłana i człowieka bezgranicznej wiary, oddanego Bogu i każdemu człowiekowi.

Obiekt szkolny - gdzie mieści się oddział przedszkolny, szkoła podstawowa i liceum,  to dar powiatu malborskiego. Nowa sala gimnastyczna i jej zaplecze to także ofiarność władz powiatowych, o czym wspominał  Wojciech Handke - dziękując Przyjaciołom Szkoły za wsparcie i troskę. Aktualnie w Zespole Szkół Katolickim w Malborku uczy się ponad 170 uczniów.