baner25.jpg

Starostwo Powiatowe w Malborku informuje, iż Uchwałą Nr XXI/208/2017 Rady Powiatu Malborskiego
z dnia 27 kwietnia 2017 r.
udziela się dotacji na rok 2017 z budżetu Powiatu Malborskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze powiatu malborskiego, dla następujących podmiotów:

Czytaj więcej...

W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku brał udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego.Celem konkursu jest zwiększenie aktywności szkół w kierunku dostosowywania kształcenia zawodowego do wymogów zmieniającego się rynku pracy.

W okresie od 30 września 2016 r. do 17 marca 2017 r. społeczność ZSP nr 3 wykonała dziewięć zadań przewidzianych regulaminem konkursu, które dotyczyły bieżącej działalności szkoły oraz zadania dodatkowe. W ramach tych zadań zorganizowano m.in. spotkania uczniów z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy oraz z przedstawicielami SKOKu Stefczyka. Uczniowie mieli okazje otrzymać informacje dotyczące wymagań płynących ze strony rynku pracy oraz zapoznać się z wybranymi instytucjami, które funkcjonują w lokalnym otoczeniu szkoły m.in. zorganizowano wizytę w Urzędzie Skarbowym w Malborku.

Czytaj więcej...

Dnia 10 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbył się etap wojewódzki – Finał XII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Konkurs obejmował problematykę z zakresu: wiedzy ogólnej o administracji publicznej, podstawowych wiadomości o województwie pomorskim oraz wiedzy o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych: gmin, powiatów i województw.

Czytaj więcej...

Już po raz dwunasty odbył się Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkól ponadgimnazjalnych Województwa Pomorskiego. Starostwo Powiatowe w Malborku informuje, iż powiatowy etap Konkursu odbył się dnia 22 marca 2017 roku o godzinie 9.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, ul. 17 marca 6. W powiatowym etapie Konkursu wzięło udział 24 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu malborskiego.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62