baner18.jpg

„Wybieram Wybory”

W ramach przygotowania młodzieży do świadomego udziału w życiu politycznym 26.02.2019 nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie zorganizowany przez Państwową Komisję Wyborczą "Wybieram Wybory".

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

Dnia 11 marca w auli szkoły I LO w Malborku odbyło się spotkanie w ramach projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu realizowanego przez Stowarzyszenie Klub Jagielloński. Zajęcia w szkole prowadził Pan Jakub Raciborski, z zaproszenia skorzystał również Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz.

Czytaj więcej...

 W dniu 14 marca 2019 roku odbyły się kolejne eliminacje powiatowe Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Organizatorem Konkursu jest Samorząd Województwa przy współpracy Starostw i Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Patronat - XIV już eliminacji powiatowych Konkursu, objął Starosta Malborski Mirosław Czapla. Odbyły się one przy współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym imienia Henryka Sienkiewicza w Malborku.

Czytaj więcej...

W dniu 11 marca 2019 roku odbył się Regionalny Kongres Zawodowy w Gdańsku - na wyspie Sobieszewskiej. Wojewoda Pomorski i Pomorski Kurator Oświaty zaprosili na debatę przedstawicieli organów prowadzących i dyrektorów szkół zawodowych województwa pomorskiego. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Piotr Bartosiak zastępca Dyrektora Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego MEN; Mariusz Łuczyk Wicewojewoda Pomorski i dr Monika Kończyk Pomorski Kurator Oświaty oraz przedstawiciele organizacji pracodawców Pomorza. W Kongresie wzięli udział z powiatu malborskiego Wicestarosta Waldemar Lamkowski, dyrektor wydziału Edukacji Stanislaw Sumowski i dyrektorzy szkól branżowych - Jan Stawicki, Paweł Rybak i Waldemar Kuliński z centrum edukacji Zawodowej.

Czytaj więcej...

Dnia 5 marca 2019 r. uczniowie klasy drugiej kształcącej się w zawodzie technik informatyk oraz Młodzi Ambasadorzy programu EPAS – Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego wzięli udział w zajęciach p.t. „Wybieram swoją Europę” zorganizowanych przez wolontariuszy Fundacji Schumana z Warszawy.

Po krótkim wprowadzeniu uczniów w tematy związane z Unią Europejską, prowadzące spotkanie przeszły do głównych tematów zajęć, które zostały przedstawione w trzech etapach.

Czytaj więcej...

Seminarium Instytutu Badań Edukacyjnych w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku i Instytut Badań Edukacyjnych - w ramach Projektu UE , zorganizowali konferencję dla dyrektorów szkół i doradców zawodowych powiatu malborskiego.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62