baner37.jpg

Redakcja Gazety Wyborczej-Trójmiasto przy współpracy z Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot organizuje Wielki Test Wiedzy o Metropolii. Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia o godz. 11.00 na Politechnice Gdańskiej. Uczestnicy konkursu odpowiadać będą na 60 pytań. Współuczestnicząc w układaniu pytań testowych organizatorzy staraliśmy się wybrać ciekawe zagadnienia związane z samorządami członkowskimi Obszaru Metropolitalnego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Aby wziąć udział w teście należy zarejestrować się do dnia 30 listopada pod linkiem: https://bilety.cojestgrane24.pl/wielki_test_metropolia#/lp 

Serdecznie zachęcamy do udziału w teście.

Starosta Powiatu Malborskiego - Mirosław Czapla, serdecznie zaprasza na "Interaktywny konkurs wiedzy o tematyce 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości".

Konkurs odbędzie się 19 listopada 2018 roku o godz. 13:00 w auli im. Leopolda Cieplaka I Liceum Ogólnokształcego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku przy ul. 17 Marca 6.

Czytaj więcej...

W dniu 10 lipca 2018 r. – podczas Sesji Rady Powiatu Malborskiego miało miejsce uroczyste wręczenie statuetki „Samorządowiec dwudziestolecia” dla Starosty Malborskiego – Mirosława Czapli.
             Statuetkę taką nadaje Związek Powiatów Polskich, który jest ogólnopolskim stowarzyszeniem powiatów, mającym za zadanie obronę ich wspólnych interesów. ZPP skupia obecnie 315 powiatów i miast na prawach powiatów. Prezesem największej organizacji tego typu w Polsce jest starosta bocheński, Ludwik Węgrzyn a w imieniu Zarządu stowarzyszenia wyróżnienie dla Starosty Malborskiego wręczył członek Zarządu – pan Franciszek Koszowski, starosta świecki.

Czytaj więcej...

W poniedziałek - 25 czerwca 2018 r. – z wizytą w Malborku przebywał Prezydent RP Andrzej Duda. Wizyta składała się z trzech części – Prezydent składał kwiaty pod Pomnikiem Celników Polskich w Kałdowie, spotkał się na zamku z samorządowcami, a także spotkał się z mieszkańcami Malborka przy budynku kas muzealnych. Na ziemi malborskiej prezydenta Polski przywitał starosta malborski Mirosław Czapla, który był gospodarzem wizyty Andrzeja Dudy. Prezydent Polski zanim porozmawiał z mieszkańcami Malborka wygłosił przemówienie.

Czytaj więcej...

W imieniu Pawła Orłowskiego- członka zarządu województwa pomorskiego- serdecznie zapraszam na spotkanie pt. „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej - w obszarze nadwiślańskim”, poświęcone zagadnieniom związanym z planowanym konkursem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie odbędzie się 19 marca 2017 r. w siedzibie Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu przy ul. Wojska Polskiego 3.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62