baner9.jpg

Dziesięć zespołów będzie walczyło o Puchar Starosty Malborskiego podczas turnieju piłkarskiego na stadionie przy ul. Parkowej w Malborku. W sobotę (30 czerwca) na zaproszenie starosty Mirosława Czapli zagrają ze sobą drużyny z Malborka, Sztumu, Gdańska i Elbląga złożone m.in. z samorządowców, pracowników służb mundurowych i byłych piłkarzy.

Czytaj więcej...

Drużyna Kobiecego Klubu Piłki Nożnej Olimpico jako Mistrz Województwa Pomorskiego rywalizowała w turnieju 1/32 finału Mistrzostw Polski podczas turnieju w miasteczku Krobia w Wielkopolsce.
W turnieju miały uczestniczyć cztery drużyny, ale nie dojechała ekipa UKS Orzeł 2010 Wałcz, więc pozostałe zespoły zdobyły punkty walkowerem. W pierwszym swoim spotkaniu podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego z Olimpico przegrały 0:4 z drużyną miejscowego klubu KA 4 resPect Krobia.

Czytaj więcej...

W sierpniu tego roku na Kaszubach i Kociewiu będzie miało miejsce największe w Polsce terenowe przedsięwzięcie edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Rajd Odkrywców, bo o nim mowa, to ogólnopolska harcerska impreza realizowana cyklicznie od 2009 r. (w latach 2009-2015 pod nazwą „Rajd Grunwaldzki”). Największe edycje skupiały ponad 1 000 harcerzy z całej Polski i nie tylko. Uczestnikami rajdów byli również skauci z Litwy, Białorusi i Ukrainy.
Wędrując przez pięć dni po wybranym regionie i biorąc aktywny udział w proponowanych formach uczestnicy uczą się metod odkrywania i popularyzowania dziedzictwa kulturowego. Rajd Odkrywców to swoiste „polowe laboratorium”, w którym do woli można odkrywać i testować innowacyjne rozwiązania programowe oraz nowatorskie sposoby aktywizacji dzieci i młodzieży do zgłębiania lokalnej historii. To także niepowtarzalna możliwość poznania regionu ze wszystkimi jego zabytkami i walorami przyrodniczymi.

Czytaj więcej...

Starosta Powiatu Malborskiego miał przyjemność po raz kolejny ogłosić Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca/Drużynę Sportową Powiatu Malborskiego Roku 2017.

Starostw Powiatowe w Malborku we współpracy z Gazetą Malborską zorganizowano głosowanie, w którym mieszkańcy powiatu malborskiego wybrali Najpopularniejszego Sportowca oraz Najpopularniejszą Drużynę Sportową Powiatu Malborskiego.

Uroczystość podsumowująca wyniki plebiscytu odbyła się 15 marca w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku. W uroczystości uczestniczyli sportowcy, trenerzy, rodzice, przyjaciele oraz Wicestarosta Powiatu - Pan Waldemar Lamkowski.

Czytaj więcej...

Starosta Powiatu Malborskiego ogłasza Plebiscyt na „Najpopularniejszego Sportowca/Drużynę Sportową Powiatu Malborskiego Roku 2017”.

Plebiscyt corocznie ma na celu wyłonienie sportowca, którego wybitne osiągnięcia zapewniły mu popularność w powiecie malborskim. Za nami dobry sportowy rok, a to oznacza trudny wybór. Wierzymy jednak głęboko, że mieszkańcy, a co za tym idzie zagorzali kibice sportowi, poradzą sobie znakomicie z tym wyzwaniem, traktując przy okazji wybór Najpopularniejszego Sportowca i Drużyny Sportowej w powiecie malborskim jako świetną zabawę.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62