baner19.jpg

Informujemy, że w Wydziale Komunikacji Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Malborku można regulować płatności w formie bezgotówkowej. Płatność kartą jest możliwa przy rejestracji samochodu, czy wydawaniu prawa jazdy. Podczas transakcji jest doliczana opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł. Nie zrezygnowano z przyjmowania płatności gotówką. Jest to możliwe do końca bieżącego roku w kasie starostwa, która jest czynna do godziny 14.00. Wpłaty mogą być dokonywane również w Banku Millenium.

Płatności mogą być również dokonywane poprzez system infoCAR

Wówczas należy zarejestrować się na stronie, dokonać płatności w systemie oraz pobrać potwierdzenie, z którym należy zgłosić się do Wydziału Komunikacji Transportu i Dróg

W dniu 23 października br. w siedzibie Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku odbyło się posiedzienie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Malborku, podczas którego obecni byli również pracodawcy, specjalnie zaproszeni na to wydarzenie. Posiedzenie otworzył wicestarosta Powiatu Malborskiego Pan Waldemar Lamkowski, oraz przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Pan Jerzy Szałach. Podczas posiedzenia Rady, Dyrektor PUP w Malborku Pani Joanna Reszka przedstawiła obecnym jak wygląda obecnie sytuacja społeczno - gospodarcza na lokalnym rynku pracy. Z kolei przewodniczący Rady Gospodarczej przy burmistrzu Miasta Malborka Pan Jarosław Filipczak przedstawił uczestnikom oczekiwania pracodawcow w zakresie przygotowania kadr mających wyjść na rynek pracy. Z kolei Dyrektor Wydziału Edukacji w starostwie powiatowym w Malborku, Pan Stanisław Sumowski, zaprezentował kierunki rozwoju edukacji w powiecie.

Posiedzenie bylo również doskonałą okazją do zaprezentowania uczestnikom oferty edukacyjnej Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku, którą przedstawił Dyrektor CEZ Pan Waldemar Kuliński.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Malborku informuje, że jedną ze składowych strategii zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu sztumskiego jest postawienie bariery z repelentów odstraszających dziki. Bariera będzie postawiona wzdłuż dróg krajowych 515 i 519 na trasie: Dzierzgoń – Stary Dzierzgoń – Przezmark – Zalewo. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Malborku prosi o zachowanie ostrożności oraz nie dotykanie repelentów.

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62