A Nadzieja wstąpi w nas.

W piątek (7 lutego 2020 roku) zakończył się regionalny przegląd kolęd i pastorałek dla uczniów placówek o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Organizatorem szczególnego festiwalu jest zespół nauczycieli i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaw

W piątek  (7 lutego 2020 roku) zakończył się regionalny przegląd kolęd i pastorałek dla uczniów placówek o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Organizatorem szczególnego festiwalu jest zespół nauczycieli i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. prof. Marii Grzegorzewskiej w Malborku.

Przegląd jest okazją nie tylko do prezentacji dorobku ośrodków edukacyjno-wychowawczych, ale przede wszystkim integracji rodziców, kadry pedagogicznej i wychowanków oraz przyjaciół. Rewalidacja przez sztukę i poznawania świata wartości w ewangelicznym przesłaniu kolęd i Święta Bożej Rodziny to zadanie niełatwe, ale spełniające oczekiwania adresatów przeglądu. Edukacja teatralna, plastyczna i muzyczna, która towarzyszy przygotowaniom do przeglądu przynosi spodziewane owoce – radość małym i dużym wykonawcom oraz przywraca także Nadzieję rodzicom - pozwala uwierzyć, że wokół nich są dobrzy ludzie.

Do Malborka przyjechały reorientacje z Elbląga, Tczewa, Starogardu Gdańskiego i Kołozębia. Byli także obecni wychowankowie Fundacji „Wróć” z ośrodka w Lasowicach Wielkich. Gospodarzy reprezentowały przedszkolaki i uczniowie oraz rodzice.  Nie zabrakło wychowanków ośrodka dla dzieci i młodzieży z autyzmem. Szczególne emocje wywołał koncert chóru złożonego z nauczycieli, wychowawców, pracowników i wychowanków malborskiego ośrodka im. Marii Grzegorzewskiej

W naszym Przeglądzie nie ma przegranych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wspólny występ na naszej scenie do podziękowanie za wychowawczą pracę nauczycieli i współpracę z rodzicami, którzy wspomagają zadania naszych placówek całym sercem. Dzisiejsze spotkanie to chwile pięknych wzruszeń i emocji, za które dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów naszych dzieci i młodzieży – wspomina Małgorzata Bychawska, dyrektorka SOSW w Malborku. Na festiwalu nie zabrakło gości z samorządu powiatowego i miasta Malbork. Był obecny między innymi wicestarosta Waldemar Lamkowski z dyrektorem wydziału edukacji  Stanisławem Sumowskim i Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.

Fot. Janusz Guziak SOSW