„Aktywna Tablica” w ZSP nr 3

W minionych dniach baza szkoły została poszerzona o kolejny nowoczesny sprzęt w ramach programu „Aktywna Tablica” , tym razem o wysokiej jakości tablicę interaktywną oraz monitor interaktywny 4K UHD 86 cal  wraz z oprogramowaniem.

Aktywna Tablica to rządowy program, którego celem jest rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji (tak uczniów, jak i nauczycieli) z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Mówiąc prościej: to dofinansowanie na modernizację szkół i innych stanowisk nauczycielskich pod kątem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. 80% kosztów pokrył budżet państwa, 20% to wkład  Starostwa Powiatowego.

Poza zakupem urządzeń szkoła zobowiązała się również do uczestnictwa w spotkaniach i konferencjach dotyczących TIK (technologii informacyjnych i komunikacyjnych). Ta międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli „Aktywna Tablica”, ma na celu rozwój kadry nauczycielskiej pod kątem cyfrowych rozwiązań w szkolnictwie.

Nowoczesne programy multimedialne i sprzęt elektroniczny aktywizują rozwój uczniów, a także wspierają proces edukacyjny. Lekcje, które są wspomagane cyfrowymi technologiami, zwiększają zainteresowanie nauką , a także, ułatwiają  przyswajanie wiedzy.