BAKCYL w Malborku – podpisano porozumienie o partnerstwie

W dniu 17 lutego 2020 roku w Sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku podpisano porozumienie o partnerstwie i współpracy między Powiatem Malborskim a Warszawskim Instytutem Bankowości w zakresie programu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży”. Sygnatariuszami porozumienia byli Wicestarosta Waldemar Lamkowski i Dyrektor Projektów Edukacyjnych Urszula Szulc - występująca w imieniu Warszawskiego Instytutu Bankowości i Związku Banków Polskich.  Celem Porozumienia „Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów – współpraca sektora finansowego z jednostkami samorządu terytorialnego” jest wspieranie działań w obszarze edukacji ekonomicznej, cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej w ramach spotkań, warsztatów, konkursów i lekcji adresowanych do szkół. W programie wezmą udział szkoły prowadzone przez powiat malborski.

Punktem kulminacyjnym uroczystości był wykład inaugurujący działania w ramach partnerstwa – „Rynki finansowe – zaufanie w biznesie”, który przeprowadził Regionalny Dyrektor  Programów Edukacyjnych WIB  Marcin  Wąsik – Wiszniewski. Adresatami wykłady byli przedstawiciele uczniów powiatowych szkół wraz z dyrektorami. Koordynatorem partnerskiej współpracy na rzecz szkół jest Jan Stawicki – dyrektor ZSP nr 3 w Malborku przy wsparciu Wydziału Edukacji malborskiego starostwa.  Aktualnie w kraju programem objętych jest 3500 szkół. Na rzecz edukacji ekonomicznej pracuje ponad 1200 wolontariuszy sektora bankowego i ponad 1000 pracowników ze 170 banków partnerskich. Bankowcy zapraszają na swoje strony internetowe do udziału w konkursie IT i cebyerbezpieczeństwo – www.bakcyl.wib.org.pl/konkurs-it-cyberbezpieczeństwo oraz do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej – www.bakcyl.wig.org.pl/sigg a także na stronę – Od grosika do złotówki, Ekonomia na co dzień, Moje finanse: www.bakcyl.wib.org.pl/projekty-z-fmp   Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.