Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

Bankowcy dla uczniów ZSP nr 3

Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży

W ramach podpisanego przez  Powiat Malborski z Warszawskim Instytutem Bankowości porozumienia „Bankowcy dla Edukacji”  w minionym tygodniu 160 uczniów z  sześciu klas  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3  miało możliwość uczestniczyć w wykładach o tematyce: „Rynki  finansowe- zaufanie w biznesie” poprzez  platformę webinarową ClickMeeting.

        Uczestnicy projektu dowiedzieli się jaka jest historia bankowości w Polsce, pogłębili wiedzę dotyczącą Narodowego Banku Polskiego, a także dowiedzieli się jakie instytucje czuwają nad bezpieczeństwem naszych pieniędzy znajdujących się w bankach komercyjnych. Mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym z czego chętnie korzystali.

Spotkania zostały poprowadzone przez specjalistów z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL.

Bakcyl to strategiczne, długofalowe partnerstwo firm i instytucji sektora bankowego w Polsce na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy “Bankowcy dla Edukacji”.

Galeria zdjęć

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski