„Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” on-line

W ramach podpisanego przez  Powiat Malborski porozumienia „Bankowcy dla Edukacji”  w okresie  od 5  do 11 maja  zostały bądź zostaną  przeprowadzone lekcje on-line pt. „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”  poprzez  platformę webinarową ClickMeeting

Podczas lekcji poruszane są  m.in  następujące  tematy.:

1. Bezpieczeństwo w mediach społecznościowych
  2. Bezpieczeństwo haseł
  3. Bezpieczne korzystania z urządzeń mobilnych jak i stacjonarnych (telefon, tablet, laptop, komputer).

Uczestnicy wydarzenia  to uczniowie i nauczyciele  I  i  II  Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i 4. Każda szkoła mogła do lekcji zgłosić ok. 100 uczniów. Podczas lekcji  uczniowie i nauczyciele mogą aktywnie uczestniczyć w wykładzie poprzez wyrażanie opinii i zadawanie pytań poprzez czat.

Po zakończeniu lekcji on –line uczniowie  otrzymują certyfikat uczestnictwa .

Zajęcia przygotował i  prowadzi Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej   Marcin Wąsik-Wiszniewski przy współpracy  Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3  Jana Stawickiego.