Dni Solidarności Klimatycznej 2021 - czyli metropolia dla klimatu

Już w najbliższy poniedziałek 13 września ruszają Dni Solidarności Klimatycznej. Metropolitalne samorządy oraz podległe im jednostki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń, które mają zwrócić uwagę na postępujące na świecie zmiany klimatyczne. Wspólnie zastanowimy się, jak nasze działania wpływają na środowisko i co możemy zrobić, aby powstrzymać degradację naszej planety.

Warsztaty rodzinne, spotkania z przyrodnikami i ekologami, plenerowe spektakle teatralne, eksperymenty, piknik i bazar ekologiczny, pokazy filmowe, wystawy, zajęcia online dla szkół, sąsiedzkie rozmowy, a nawet jeżostrefy - wszystko pod jednym hasłem: SOLIDARNOŚĆ KLIMATYCZNA. Od 13 do 19 września Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza na pierwsze Dni Solidarności Klimatycznej. W ramach DSK odbędzie się cykl ekologicznych wydarzeń w całej metropolii.

Szczegóły, program wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej Obszaru Metropolitarnego Gdańsk Gdynia Sopot.

Zapraszamy do zapoznania się.