Dyrektor ZSP nr 3 został zaproszony na Kongres Europuente w Hiszpanii

Jan Stawicki, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, został zaproszony na Kongres Europuente w hiszpańskiej Granadzie. Weźmie w nim udział dwadzieścioro przedstawicieli polskich szkół średnich.

Kongres odbędzie się w dniach 25-29 stycznia. Koszt pobytu pokryje w całości organizator wyjazdu.

– Zaproszenie otrzymało 20 przedstawicieli polskich szkół spośród około 40 aplikujących do udziału w kongresie. Dokonując wyboru, kierowano się dotychczasowymi osiągnięciami szkoły w zakresie pozyskiwania środków unijnych, liczbą zrealizowanych projektów mobilności, posiadaniem karty jakości mobilności oraz posiadaniem akredytacji Erasmusa w sektorze “Kształcenie i szkolenia  zawodowe” – informuje ZSP nr 3 w Malborku. – Ideą kongresu jest nawiązanie współpracy ze szkołami, warsztaty projektowe, wymiana doświadczeń, propagowanie dobrych praktyk oraz idei wspólnoty europejskiej.

Europuente to firma wspierająca realizację projektów w ramach programów Erasmus+. Jak można przeczytać na stronie firmy, jej głównym celem jest pomoc europejskiej edukacji w procesie przygotowania, organizacji i implementacji projektów w obszarze edukacji szkolnej, edukacji zawodowej i praktykach młodzieży.