Europejski Dzień Języków Obcych w Sienkiewiczówce!

28 września 2020 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza odbyły się po raz drugi szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Reprezentanci wszystkich klas pierwszych i drugich zmagali z popularnymi wyrażeniami i zwrotami językow

28 września 2020 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza odbyły się po raz drugi szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Reprezentanci wszystkich klas pierwszych i drugich zmagali z popularnymi  wyrażeniami i zwrotami językowymi. Pytania dotyczyły zarówno języka angielskiego, jak i języka niemieckiego, francuskiego, włoskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego oraz języka łacińskiego.

Spośród  jedenastu  czteroosobowych drużyn najwięcej punktów zdobyli uczniowie klas lingwistycznych: 2d/3 (Ewelina Lerch, Narmina Saniyeva, Jakub Rzoska, Tomasz Grochulski), 2d/4 (Weronika Żelazko, Nadia Rukat, Dominika Wrzochalska, Kacper Katulski) oraz 2b/3 (Oliwia Więcek, Miłosz Tarapata, Weronika Piepiórka, Filip Święcicki). Dopingujący uczniowie, zgromadzeni w auli,  również mieli okazję do poznania nowych, ciekawych zwrotów językowych. Za przygotowanie merytoryczne konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele języków obcych, w szczególności  pani Agnieszka Jastrzębska oraz pan Rafael Saez Cara.