F1 in Schools Poland - II Liceum Ogólnokształcące i konkurs związany z Formułą1

W dniu 14 maja 2023 roku w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbyła się pierwsza edycja prestiżowego konkursu F1 in Schools Poland, który zgromadził utalentowane drużyny z całego kraju. To niezwykłe wydarzenie skupiało się na wyścigach samochodów modelowych, projektowaniu, inżynierii, zarządzaniu i innych aspektach związanych z Formułą 1. Celem konkursu było promowanie nauki, technologii i kreatywności wśród młodych ludzi.

Drużyna Vaella Thia Racing, złożona z utalentowanych uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, wzięła udział w konkursie F1 in Schools Poland. Skład zespołu obejmował pięciu członków: Julię Kądziołkę, Marię Arapinowicz, Doriana Walentynowicza, Maksymiliana Kędronia i Pawła Krempa. Zajmowali się oni projektowaniem, konstruowaniem i wyścigiem samochodu modelowego oraz opracowywaniem prezentacji, portfolia i planowania działań marketingowych.

W trakcie trwania konkursu drużyna Vaella Thia Racing wykazała się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością i umiejętnościami technicznymi.

Ich samochód modelowy był doskonale zaprojektowany i zbudowany, a każdy członek zespołu wniósł znaczący wkład w projekt.

W ciągu intensywnych zmagań konkursowych drużyna miała możliwość zmierzyć się z rywalami, zarówno na torze wyścigowym, jak i w prezentacjach. Zawodnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnościami technicznymi, jak i zdolnościami komunikacyjnymi.

Z radością informujemy, że drużyna Vaella Thia Racing zajęła zaszczytne czwarte miejsce w konkursie F1 in Schools Poland. To niesamowite osiągnięcie, biorąc pod uwagę poziom rywalizacji i zaangażowanie innych zespołów. Oprócz tego wyróżnienia, drużyna otrzymała również nagrodę w kategorii "Project Management" za doskonałe planowanie, organizację i realizację projektu.

Vaella Thia Racing udowodniła, że ciężka praca, pasja i zdolności współpracy prowadzą do osiągania sukcesów. Ich zaangażowanie, determinacja i umiejętności zainspirowały innych uczestników konkursu.