I LO w Malborku BRĄZOWA SZKOŁĄ EUROPEJSKIEJ PRAWORZĄDNOŚCI RP 2020

Z przyjemnością informujemy o sukcesie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku!

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego przyznała naszej szkole status

BRĄZOWEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2020 r.

To dzięki sukcesom naszych uczniów w olimpiadach społeczno- prawnych, obecnie już absolwentom szkoły, z roku 2019:

•   Aleksandrowi Kocajowi, który dwukrotnie uczestniczył w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej,
  •   Przemysławowi Steinigerowi, który był laureatem etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka.

I Liceum Ogólnokształcące to  placówka, w której edukacja społeczna, europejska, prawna oraz edukacja  w takich dziedzinach, jak: prawa człowieka i historia powszechna stoi na wysokim poziomie!