Jak pomorscy posłowie zagłosują w sprawie ustawy metropolitalnej?

Gdyby podczas głosowania w Sejmie za ustawą metropolitalną dla Pomorza opowiedziała się jednomyślnie cała opozycja i pomorscy posłowie PiS - ustawa weszłaby w życie. Dlatego tak ważne jest wspólne działanie posłów, ponad podziałami partyjnymi. Ustawa we wrześniu niemal jednogłośnie została uchwalona przez Senat i od tego czasu czeka na głosowanie w Sejmie.

Gdyby podczas głosowania w Sejmie za ustawą metropolitalną dla Pomorza opowiedziała się jednomyślnie cała opozycja i pomorscy posłowie PiS - ustawa weszłaby w życie. Dlatego tak ważne jest wspólne działanie posłów, ponad podziałami partyjnymi.  Ustawa we wrześniu niemal jednogłośnie została uchwalona przez Senat i od tego czasu czeka na głosowanie w Sejmie.

Powstanie metropolii oznacza, że co roku na Pomorzu zostanie ponad 200 mln zł,  które obecnie trafiają do budżetu państwa. Kwota ta jest równowartością 5 procent podatku od osób fizycznych, która przysługuje związkom metropolitalnym.

(...)

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem na stronie internetowej Obszaru Metropolitarnego Gdańsk Gdynia Sopot.