Klasy I D i III D z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku wraz z wychowawcami udały się na trzydniową wycieczkę do Warszawy w ramach programu „Poznaj Polskę”. Na pierwszy dzień w stolicy zaplanowane były atrakcje związane z miastem lat przedwojennych oraz pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Młodzież przeniosła się tam dzięki Muzeum Neonów, kolejna atrakcja to odwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć tragizm tego wydarzenia i poczuć atmosferę okupowanej stolicy.

Klasy I D  i III D z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku wraz z wychowawcami udały się na trzydniową wycieczkę do Warszawy w ramach programu „Poznaj Polskę”. Na pierwszy dzień w stolicy zaplanowane były atrakcje związane z miastem lat przedwojennych oraz pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Młodzież przeniosła się tam dzięki Muzeum Neonów, kolejna atrakcja to odwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć tragizm tego wydarzenia i poczuć atmosferę okupowanej stolicy.
Drugi dzień również obfitował w atrakcje. Na pierwszy rzut udaliśmy się do Muzeum Chopina i bawiliśmy się w jurorów Konkursu Chopinowskiego. Zasłuchani chłonęliśmy muzykę mistrza w pięknych wnętrzach muzeum. Kolejny punkt to Politechnika Warszawska, a dokładnie wystawa poświęcona geodezji i kartografii, która urzekła naszych licealistów (kto wie, może proroczo ..). Ten dzień zapowiadał się jeszcze ciekawiej, bo na trasie młodzieży Centrum Pieniądza NBP i możliwość podtrzymania na własnych rękach sztabki złota.

Ostatnie godziny przed wyjazdem poświęciliśmy na zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz Starego Miasta.
Pełni emocji opuściliśmy Warszawę, która żegnała nas deszczem.