Malbork. Dzieci z SORW wzięły udział w Dniu Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku wzięli udział w piątej edycji Ogólnopolskiego Dnia Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych. W imprezie wzięła udział setka dzieci w wieku 6-12 lat z całej Polski.

Zmagania sportowe odbywały się od piątku do niedzieli (17-19 września) na terenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

– Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych to gry i zabawy sportowe oraz rehabilitacja. Ćwiczenia mają wspomóc rozwój fizyczny i społeczny dzieci. Poprawiają sprawność motoryczną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. W zabawach udział biorą nie tylko zawodnicy Olimpiad Specjalnych, ale też ich rodziny. To doskonała okazja, by poznać umiejętności i możliwości swoich pociech. Dla wielu dzieci to pierwszy kontakt z zabawą w większym gronie, co pomaga wzmacniać poczucie własnej wartości oraz uczy funkcjonowania w grupie – informuje stowarzyszenie Olimpiady Specjalne.

Wydarzenie odbyło się w ramach programu “Młodzi Sportowcy”, który ma na celu wspomaganie rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

Ceremonia otwarcia odbyła się w sobotę, a młodzi sportowcy z Malborka oprócz zmagań m.in. w takich konkurencjach jak kolarstwo, piłka nożna, lekkoatletyka i zabawy integracyjne, mieli też okazję i czas zwiedzić kilka atrakcji Warszawy. W niedzielę odbyła się ceremonia zakończenia Ogólnopolskiego Dnia Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych i wręczenie nagród wszystkim uczestnikom.