Malbork. Starostwo Powiatowe pozyskało pieniądze na wycieczki dla uczniów pięciu szkół

Starostwo Powiatowe w Malborku pozyskało dofinansowanie z programu “Poznaj Polskę” na realizację wycieczek szkolnych dla uczniów z pięciu placówek oświatowych podległych powiatowi malborskiemu. Dotację otrzymały wszystkie złożone przez starostwo wnioski.

Całkowity koszt realizacji wycieczek zaplanowano na kwotę 69 533 zł, z czego przyznane dofinansowanie wynosi 47 368 zł. Pozostała kwota 22 165 zł będzie stanowiła wkład własny organu prowadzącego.

– Wycieczki szkolne będą organizowane po podpisaniu porozumienia pomiędzy ministrem edukacji i nauki oraz powiatem malborskim. Skorzystają z nich uczniowie Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, II Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 11 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym – informuje Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku.

W ramach przedsięwzięcia szkoły zaplanowały następujące wycieczki:

• I LO – wycieczka dwudniowa do Warszawy, gdzie zaplanowano zwiedzanie Zamku Królewskiego, Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego, Uniwersytetu Medycznego i Muzeum Niepodległości
  • II LO – wycieczka trzydniowa do Warszawy, gdzie zaplanowano zwiedzanie Zamku Królewskiego, Muzeum Neonów, Muzeum Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Jana Pawła II
  • IV LO w ZSP nr 4 – wycieczka jednodniowa do Warszawy, gdzie zaplanowano zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum  Historii Żydów Polskich
  • Technikum nr 3 w ZSP nr 3 – wycieczka dwudniowa do Warszawy, gdzie zaplanowano zwiedzanie Zamku Królewskiego, Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, Cmentarz Powstańców Warszawy i Pomnik “Polegli – Niepokonani”, autentyczny fragment muru getta warszawskiego, Muzeum Łazienki Królewskie
  • Szkoła Podstawowa nr 11 w MOW – wycieczka dwudniowa do Warszawy, gdzie zaplanowano zwiedzanie Zamku Królewskiego, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Fryderyka Chopina