Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

#MetropoliaGłosuje z rekordową frekwencją. Znamy zwycięzców bitwy o głosy

Zakończyła się metropolitalna bitwa o głosy. Średnia frekwencja z obu tur wyborów prezydenckich pozwoliła wyłonić zwycięzców. Nie zabrakło niespodzianek i zmian w klasyfikacji końcowej. Wśród zwycięzców są Sopot, Władysławowo i Krynica Morska. Każda z gmi

Zakończyła się metropolitalna bitwa o głosy. Średnia frekwencja z obu tur wyborów prezydenckich pozwoliła wyłonić zwycięzców. Nie zabrakło niespodzianek i zmian w klasyfikacji końcowej. Wśród zwycięzców są Sopot, Władysławowo i Krynica Morska. Każda z gmin wygrywa 30 tysięcy złotych. 

Metropolitalna akcja profrekwencyjna #MetropoliaGłosuje dobiegła końca. W rywalizacji brało udział 48 miast i gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Bitwa o głosy rozgrywała się w trzech kategoriach: gminy do 10 tys. mieszkańców, gminy od 10 do 30 tys. mieszkańców oraz gminy powyżej 30 tys. mieszkańców. 

W kategorii gmin do 10 tys. mieszkańców zwyciężyła Krynica Morska z końcową frekwencją 86,07%, o włos wyprzedzając lidera z I tury – Jastarnię, gdzie średnia frekwencja wyniosła 85,83%.

Fotel lidera pozostał bez zmian w gminach od 10 do 30 tys. mieszkańców. Zwycięzcą zostało Władysławowo (81,12%). Niewiele zabrakło gminie Kosakowo (77,74%). 

Wśród gmin powyżej 30 tysięcy mieszkańców walka toczyła się do samego końca. Ostatecznie wygrał Sopot (75,95%), wyprzedzając Gdynię (73,59%) i Gdańsk (73,22%).

Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości 30 tysięcy złotych. 

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom naszej metropolitalnej bitwy o głosy. Dzięki zaangażowaniu samorządów średnia frekwencja w OMGGS wyniosła rekordowe 67,24%. W II turze zagłosowało 69,69% mieszkańców metropolii.

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski