Młodzież ze szkół średnich ze stypendium premiera. Oto wyróżnieni uczniowie

Jedenaścioro uczniów malborskich szkół średnich otrzymało Stypendium Prezesa Rady Ministrów. To wyróżnienie przyznawane jest najzdolniejszej młodzieży z całego kraju za ich osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021.

Stypendium może otrzymać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, lub ten uczeń, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium w wysokości 300 złotych miesięcznie przyznawane jest na okres dziesięciu miesięcy. Łącznie więc wyróżniona młodzież otrzyma w dwóch ratach nagrodę w łącznej wysokości 3 tysięcy złotych.

Listę stypendystów z malborskich szkół ponadpodstawowych zdominowały dziewczęta. Jest na niej aż dziesięć uczennic. Poniżej zestawienie stypendystów w kolejności alfabetycznej:

• Aleksandra Dembińska – IV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4
  • Weronika Dybowska – Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące
  • Liliana Fijałkowska – IV Liceum Ogólnokształcące w ZSP nr 4
  • Magdalena Gałązka – I Liceum Ogólnokształcące
  • Igor Lipski – Technikum nr 2 w ZSP nr 4
  • Weronika Marek – Technikum nr 3 w ZSP nr 3
  • Paulina Simiłowska – Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące
  • Justyna Stec – II Liceum Ogólnokształcące
  • Nikola Wiktor – Technikum nr 3 w ZSP nr 3
  • Zofia Wiśniewska – II Liceum Ogólnokształcące
  • Dominika Wrzochalska – I Liceum Ogólnokształcące

Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom odbędzie się 18 listopada w Starogardzie Gdańskim.