Najlepsi absolwenci malborskich szkół powiatowym w 2020 roku

Tytuł Najlepszego Absolwenta Technikum uzyskał Łukasz Borkowski - absolwent Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 kształcący się w zawodzie technik informatyk. Natomiast tytuł Najlepszego Absolwentem Liceum w powiecie malborskim otrzymał Michał Zdziennicki. Nagrodę Specjalną Starosty Malborskiego Kapituła przyznała Janowi Zapolskiemu-Downarowi. Obaj laureaci są abiturientami I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

Łukasz Borkowski

Ukończył szkołę ze średnią ocen 4,96. Aktywnie uczestniczył w życiu szkoły. Organizował pomoc koleżeńską z matematyki. W minionym roku szkolnym był stypendystą Marszała Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” i wcześniej Starosty Malborskiego. Wspierał działania Samorządu Uczniowskiego poprzez włączanie się w akcje charytatywne: zbiórka zabawek dla podopiecznych PCPR, karmy dla zwierząt. Włączał się także w organizację Dni Otwartych Szkoły. Angażował się w życie szkoły i klasy poprzez udział w konkursach: był dwukrotnym laureatem Szkolnego Konkursu o Tytuł Mistrza Matematyki, reprezentował klasę w Konkursie Pieśni Patriotycznej. Brał czynny udział w uroczystościach i imprezach szkolnych, takich jak Dzień Edukacji Narodowej i Jasełka Bożonarodzeniowe. Swoją działalność społeczną rozszerzył również na rzecz środowiska lokalnego. W okresie ograniczeń w związku z pandemią - dbając o innych, wraz z kolegami zaprojektował aplikację Bringup umożliwiającą zakupy spożywcze na terenie Malborka i Dzierzgonia przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

Michał Zdziennicki

Odebrał świadectwo ukończenia liceum ze średnią 5,61. Aktywnie uczestniczył w życiu szkoły i powiatu. Udzielał się w inicjatywach społecznych jako wolontariusz, był założycielem zespołu 4M. Był również uczestnikiem Konferencji Naukowej na Politechnice Gdańskiej, gdzie wygłosił i opublikował swoje wystąpienie. Michał wraz z grupą kolegów stworzył projekt „After Graduation”. W ramach tego zadania zorganizował młodzieżowe Dni Przedsiębiorczości.  Przez trzy lata był beneficjentem projektu „Zdolni z Pomorza”. Dwukrotnie był stypendystą Marszałka Województwa Pomorskiego.

Jan Zapolski-Downar

Ukończył liceum ze średnią ocen 5,59. Nagroda Specjalna została przyznana za aktywność społeczną na rzecz szkoły, miasta, powiatu i regionu. Był przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego i był aktywnym radnym Młodzieżowej Rady Miasta wdrażając różnorodne projekty społeczne. Był inicjatorem i organizatorem pierwszej Konferencji Samorządów Uczniowskich. Na terenie powiatu przeprowadził dwa projekty społeczne: Restart Młodości- adresowane do osób starszych i młodego pokolenia. Był współautorem projektu aplikacji mobilnej „After Graduation”, która pomaga w wyszukiwaniu miejsc pracy i stażu dla młodych ludzi. Był także reprezentantem województwa pomorskiego do Sejmu Dzieci i Młodzieży i brał udział w Parlamencie Młodych Rzeczpospolitej Polskiej.