Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku

zapraszamy do korzystania z gotowej, bezpłatnej wystawy poświęconej kształtowaniu się granic II RP, która wpisuje się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Udostępniliśmy wersję do internetu i do druku. Przeznaczona m.in. dla samorządów, samorządowych instytucji kultury i szkół wystawa to nie jedyna propozycja, jaką mamy dla Państwa na 11 listopada. Wystawa „Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku” to materiał popularnonaukowy, który można wykorzystywać z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przy omawianiu procesu odbudowy polskiej państwowości. Przypomina najważniejsze fakty związane z historią włączania różnych regionów Polski w granice niepodległego państwa. Wystawa łączy w sobie wątki wielkiej historii z historiami lokalnymi, uświadamiając jednocześnie, jak bardzo skomplikowany był proces wrysowania nowych państw na mapę Europy po I wojnie światowej.

Zapraszamy do korzystania z gotowej, bezpłatnej wystawy poświęconej kształtowaniu się granic II RP, która wpisuje się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Udostępniliśmy wersję do internetu i do druku. Przeznaczona m.in. dla samorządów, samorządowych instytucji kultury i szkół wystawa to nie jedyna propozycja, jaką mamy dla Państwa na 11 listopada.

Wystawa „Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku” to materiał popularnonaukowy, który można wykorzystywać z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przy omawianiu procesu odbudowy polskiej państwowości. Przypomina najważniejsze fakty związane z historią włączania różnych regionów Polski w granice niepodległego państwa. Wystawa łączy w sobie wątki wielkiej historii z historiami lokalnymi, uświadamiając jednocześnie, jak bardzo skomplikowany był proces wrysowania nowych państw na mapę Europy po I wojnie światowej.

Więcej informacji dostępne po kliknięciu w link.