Obchody 41. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku

Po raz kolejny pod Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej Miasto Gdańsk z Europejskim Centrum Solidarności organizuje Święto Wolności i Solidarności z udziałem Lecha Wałęsy i sygnatariuszy porozumień sierpniowych, samorządowców i parlamentarzystów. W tegorocznym spotkaniu wzięła udział wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Věra Jourová.

W obchodach  41. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku wziął udział Starosta Malborski Mirosław Czapla na zaproszenie Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. W uroczystościach uczestniczył także dyrektor wydziału edukacji Stanisław Sumowski.

Po raz kolejny pod Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej  Miasto Gdańsk  z Europejskim Centrum Solidarności organizuje Święto Wolności i Solidarności z udziałem Lecha Wałęsy i sygnatariuszy porozumień sierpniowych, samorządowców i parlamentarzystów.  W tegorocznym spotkaniu wzięła udział wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Věra Jourová.

31 sierpnia odbyła się także uroczystość wręczenia nagrody specjalnej dla ECS. Wystawa Stała Europejskiego Centrum Solidarności została wyróżniona Nagrodą Dziedzictwa Europejskiego – Europa Nostra 2021. Komisja Europejska i Europa Nostra nagrodziła  24 osiągnięcia z 18 krajów europejskich. ECS jest jedynym laureatem w Polsce. To szczególne wyróżnienie, podziękowania i wyraz szacunku dla Solidarności, popularyzacji działań na rzecz praw człowieka, praw pracowniczych, społecznego zaangażowania na rzecz drugiego człowieka i ludzkiej solidarności.