Kierunki rozwoju strategicznego Powiatu Malborskiego 2030

Zarząd Powiatu Malborskiego zaprasza mieszkańców Powiatu Malborskiego do konsultacji dokumentu pn. Kierunki rozwoju strategicznego Powiatu Malborskiego 2030.

Dokument ten określa kierunki rozwoju powiatu na lata 2021-2030. Jego celem jest wskazanie misji, wizji oraz celów strategicznych, których realizacja w określonym horyzoncie czasowym  przyczyni się do rozwoju powiatu.

Kierunki rozwoju strategicznego Powiatu Malborskiego 2030 po uchwaleniu staną się podstawowym, wieloletnim dokumentem strategicznym formułującym politykę rozwoju społeczno-gospodarczego powiatu z perspektywy lokalnej. W systemie zarządzania dokument ten stanowi plan działania powiatowych władz samorządowych na swoim terenie i służy jako narzędzie zarządzania tym procesem, a także jako dokument informacyjny i promocyjny służy komunikowaniu się i współpracy z lokalną społecznością.

Okres realizacji dokumentu przyjęto na lata 2021-2030, co jest zgodne z okresem kolejnej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej (2021-2027) wraz z dodatkowym okresem rozliczania pozyskanych projektów.

W ramach konsultacji zapraszamy do zapoznania się z projektem dokumentu, zgłaszania uwag i opinii. Projekt dokumentu dostępny jest:

Wszelkie uwagi i opinie proszę składać pisemnie na załączonym formularzu, w terminie do 26 maja 2021 roku w następujący sposób:

• drogą elektroniczną na adres e-mail: s.grabowska@powiat.malbork.pl  lub
  • listownie na adres: Starostwo Powiatowe w Malborku, pl. Słowiański 17, 82-200 Malbork lub
  • złożenie formularza do skrzynki na korespondencję usytuowanej na budynku lub w budynku Starostwa Powiatowego w Malborku, pl. Słowiański 17.

Załączniki: