Ogólnopolski sukces ucznia Technikum nr 3

W lutym br. został ogłoszony ogólnopolski konkurs na temat : „Do czego można wykorzystać wiatr?” organizowany przez Hub dla ZIEmi, czyli Strefę Zrównoważonego Rozwoju Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Zadaniem uczestników było samodzielne przygotowanie filmiku, w którym zaprezentują swój oryginalny i praktyczny pomysł na wykorzystanie ruchu powietrza jako źródła energii odnawialnej.

Technikum nr 3 w Malborku reprezentował Jakub Przybysz, uczeń klasy 2K, kształcący się w zawodzie technik informatyk, którego do udziału w konkursie zachęciła nauczycielka geografii Ilona Rażewska. Kuba przygotował bardzo ciekawy i innowacyjny projekt pt. „Latarnia kominowa”, czyli mała elektrownia, wykorzystująca ciąg kominowy, czyli ruch powietrza wywołany różnicą ciśnień. „Urządzenie” takie może być wykorzystane np. do zasilania latarni ulicznych.

Z wielką radością i dumą przyjęliśmy informację, że to właśnie projekt Jakuba okazał się najlepszy, a sam autor 15 marca w Gdańsku podczas Edukacyjnych Targów Kariery Offshore odebrał cenne nagrody: sesja mentoringowa – ścieżki rozwoju osobistego, wizyta w Centrum Informatycznym TASK PG, zwiedzanie superkomputera, wizyta w Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji PG, tablet Apple iPad 10.9”

Jesteśmy dumni z naszego ucznia i życzymy Mu dalszych sukcesów i jeszcze wielu innowacyjnych projektów.