Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

Herb powiatu

Starostwo Powiatowe w Malborku

tło

Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie malborskim poprzez przeprowadzenie robót budowlanych i zakup wyposażenia dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku

W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego w miesiącu październiku 2020 roku zakończyły się dostawy sprzętu komputerowego i multimedialnego, mebli i wyposażenia pracowni dydaktycznych w ramach projektu pn; „Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie malborskim poprzez przeprowadzenie robót budowlanych i zakup wyposażenia”.

Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Oś Priorytetowa: 4 Kształcenie zawodowe

Działanie: 4.1 Infrastruktura ponadgimnazjalnych szkół zawodowych

Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego- Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego. Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego, poprzez dostosowanie wyposażenia i infrastruktury ponadgimnazjalnych szkół zawodowych.

W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego w miesiącu październiku 2020 roku zakończyły się dostawy sprzętu komputerowego i multimedialnego, mebli i wyposażenia pracowni dydaktycznych w ramach projektu pn; „Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie malborskim poprzez przeprowadzenie robót budowlanych i zakup wyposażenia”.

Wsparciem zostały objęte trzy szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 , Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku. Inwestycja obejmowała doposażenie pracowni w sprzęt sieciowy wykorzystywany do celów dydaktycznych, maszyny lub inne urządzenia umożliwiające pomiary przestrzenne.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku zostały wyposażone poszczególne pracownie m.in.; pracownia turystyczno-geograficzna, do której zostało zakupione oprogramowanie do obsługi turystycznej, zestaw nagłaśniający dla pilota wycieczek, a także pracownia spedycji, która wzbogaciła się o system do obsługi transportu i spedycji oraz system współpracujący z bazą danych SQL. Została wyposażana także pracownia lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych, do której trafił m.in.; ruter konfigurowalny, programowalny przełącznik, bezprzewodowy punkt dostępowy, tester okablowania sieciowego wraz z analizatorem sieciowym, reflektometr TDR do kabli miedzianych oraz drukarki 3D. Do pracowni lokalnych sieci komputerowych trafiły nowe zestawy komputerowe stacjonarne dla uczniów i nauczyciela, taśmowy system archiwizacji danych wraz z oprogramowaniem, zasilacz awaryjny, projektor multimedialny wraz z ekranem projekcyjnym. Inwestycja obejmowała także doposażenie pracowni montażu sieci komputerowych, która została wyposażona w stół montażowy wraz z wyposażeniem m.in.; w imadło, kowadełko, wiertarki itp., zestaw kluczy nasadowych, pilarkę szablową, szlifierkę kątową.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku w nowoczesny sprzęt zostały wyposażone pracownie szkolne, m.in.;  do pracowni elektrotechniki i elektroniki trafiły zestawy komputerowe z monitorem i pakietem biurowym wraz z oprogramowaniem do stymulacji obwodów elektrycznych i elektronicznych, projektor multimedialny, tablica interaktywna, drukarka laserowa, zasilacz stabilizowany, multimetr i oscyloskop cyfrowy, zestawy doświadczalne z układami elektrycznymi i elektronicznymi. W ramach projektu została wyposażona  pracownia instalacji i eksploatacji urządzeń elektronicznych w takie urządzenia jak: antena telewizyjna, antena satelitarna, system mikroprocesorowy z wyposażeniem, przyrząd do pomiaru sygnałów TV, miernik sygnału satelitarnego oraz analizator widma.  Do pracowni technologii mechanicznej oraz pracowni rysunku technicznego został zakupiony program do modelowania bryłowego typu CAD, oprogramowanie umożliwiające przeprowadzenie obróbki skrawaniem na obrabiarkach CNC, program komputerowy do tworzenia dokumentacji budowlanej typu CAD. Nowy sprzęt zyskała również pracownia przepisów ruchu drogowego, do której trafiło oprogramowanie dla wykładowcy do nauki przepisów ruchu drogowego, oprogramowanie umożliwiające przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego, tablica magnetyczna do stymulacji ruchu, plansze, alkogogle, narkogogle. Pracownia technologii mechanicznej została wyposażona w twardościomierz Brinella, przenośny mikroskop do odcisków Brinella, twardościomierz Rockwella, autotransformator, zasilacz laboratoryjny, mierniki, lutownice, płyty pomiarowe, suwmiarki, lutownice, mikrometr, zestawy narzędzi pomiarowych, narzędzia ślusarskie, rezystory dekadowe, mikroskop metalograficzny, maszyna pomiarowa, przestrzenny skaner optyczny oraz zestawy lutownicze.

 W Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku, pracownia kształcenia praktycznego CNC została wyposażona w maszynę pomiarową, płyty traserskie, narzędzia i przyrządy do wykonywania połączeń nitowych, średnicówka, natomiast do pracowni kwalifikacji E5, E6 i E20 trafił nowy sprzęt, m.in.; silnik elektryczny, generator, oscyloskop czterokanałowy LCD,  zestawy do badania urządzeń elektronicznych, testery układów cyfrowych, analizator stanów logicznych, pochłaniacz oparów lutowniczych, falownik prądowy, analizator widma, kamera kompaktowa, specjalistyczne oprogramowanie, kamera IP. W ramach projektu nowy sprzęt zyskała również pracownia diagnostyczna, która została wyposażona w silnik spalinowy, sprzęgło, skrzynia biegów, układ kierowniczy, most napędowy, układ zawieszenia kół, układ hamulcowy, podnośnik dwukolumnowy, klucze dynamometryczne, analizator spalin, stół ślusarski z imadłem, wiertarka stołowa.

Inwestycja realizowana w /w szkołach ma na celu dostosowanie lokalnych ośrodków kształcenia zawodowego do oczekiwań i zapotrzebowania na rynku pracy. Wsparciem zostali objęci uczniowie kształcący się w różnych zawodach.

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski