Powiat Malborski pozyskał dofinansowanie na stworzenie wirtualnej strzelnicy

Powiat Malborski otrzymał 158 663,40 zł ze środków Ministra Obrony Narodowej na stworzenie w Zespole Szkół Technicznych w Malborku wirtualnej strzelnicy.

Minister Obrony Narodowej ogłosił Konkurs Ofert p.n. „Strzelnica w powiecie 2023” na dofinansowanie zadań związanych z utworzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego strzelnic wirtualnych wraz z wyposażeniem strzeleckim, umożliwiających prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, a także członków organizacji pozarządowych prowadzących działalność o charakterze proobronnym oraz funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych. Wniosek złożony przez Powiat Malborski znalazł się na 17 spośród 111 pozycji listy podmiotów którym zostało przyznane dofinansowanie.

Celem programu jest przede wszystkim stworzenie warunków do rozwoju i podniesienia atrakcyjności sportu strzeleckiego w Polsce oraz nauka posługiwania się bronią. Ze strzelnicy korzystać będą uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Malborski oraz podmioty prowadzące działalność w zakresie obronności i sportu strzeleckiego.

Całkowity koszt realizacji zadania zaplanowano na kwotę 214 410,00 zł, z czego przyznane dofinansowanie wynosi 158 663,40 zł co stanowi 80% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Pozostałe 20% kosztów realizacji zadania tj. 55 746,60 jako wkład własny zapewnia Powiat Malborski.