Projekt „Przygotowania do matury z matematyki” w Technikum nr 3 w Malborku ... zakończony!

Matura za kilka dni, zatem cykl spotkań, na których to przede wszystkim uczniowie próbowali swoich sił w przekazywaniu wiedzy swoim rówieśnikom-dobiegł końca.

Spotkania kierowane do tegorocznych maturzystów odbywały się od 15 lutego  do 26 kwietnia raz w tygodniu  w trybie on-line.

Matematyka na maturze jest przedmiotem obowiązkowym, dlatego ten właśnie projekt miał pomóc uczniom  przygotować się do tego egzaminu.

W zajęciach mógł uczestniczyć każdy uczeń klasy maturalnej- ten, dla którego matematyka nie jest żadną barierą i ten, dla którego rzeczywistość matematyczna to abstrakcja.

W cotygodniowych spotkaniach uczestniczyło około trzydziestu uczniów, byli też i tacy, którzy nie opuścili żadnego spotkania.

Uczniowie prowadzący zajęcia wykazali się ogromnym zaangażowaniem, chęcią współpracy i dzieleniem się własnymi spostrzeżeniami.

Kto prowadził zajęcia? Oto oni: uczniowie klasy 4iP: Jakub Kussowski, Michał Grapentyn, Wiktor Wróblewski. Jednak na  szczególną uwagę i podziękowanie za aktywny udział zasługują uczniowie klasy 4AR: Wioleta Rachańska oraz Robert Ozga, których gotowość oraz chęć współpracy nie znały żadnych barier.

A oto kilka słów na temat projektu, jakie przedstawili uczniowie Technikum nr 3:

Wioleta:

„ Myślę, że zajęcia były bardzo przydatne, ponieważ treści matematyczne były omówione i wytłumaczone młodzieżowym językiem”

Gosia:

„ Zajęcia przygotowujące do matury z matematyki były dla niektórych z pewnością zbawieniem. Pozwoliło mi to powtórzyć materiał, oswoić się z zadaniami maturalnymi przez co mniej się stresuję. Dzięki temu, że były prowadzone przez uczniów przy pomocy nauczycieli matematyki naszej szkoły, mój stres zmniejszył się, a zadania otwarte okazały się znacznie łatwiejsze”

Oliwia:

„Przygotowania maturalne prowadzone przez innych uczniów w naszej szkole były dla mnie bardzo dobrym rozwiązaniem. Dużo mi pomogły w nauce przed maturą. Dużym plusem było to, że były prowadzone przez spotkania na classroom w wieczornych godzinach oraz to, że były prowadzone przez naszych rówieśników, co bardziej zachęcało do nauki.”

Celina i Paulina:

„ Przygotowania do matury z matematyki to możliwość wspólnej nauki z rówieśnikami. Wszystko odbywało się zdalnie, pod czujnym okiem nauczycieli, więc na luzie można było powtórzyć materiał, popijając ciepłą herbatkę