Starosta Mirosław Czapla wręczył nominacje dla dyrektorów

W dniu 31 sierpnia na kolejnym posiedzeniu Zarządu Powiatu Malborskiego starosta Mirosław Czapla wręczył nominacje dla dyrektorów wyłonionych w konkursie na kolejną pięcioletnią kadencję – Hannie Lalak z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Henryka Sienkiewicza w Malborku i Zbigniewowi Kowalskiemu z II LO.

W drodze konkursu wyłoniono nowego dyrektora poradni psychologiczno – pedagogicznej Justynę Piłat. Otrzymała akt powierzenia na lata 2021-2026 zastępując odchodzącą na emeryturę dyrektor Henrykę Kropidłowską. Starosta podziękował Pani dyrektor za wieloletnią współpracę i wspieranie rodziców, szkół i placówek powiatu malborskiego życząc  dobrego wypoczynku na emeryturze i satysfakcji z dobrze spełnionej szczególnej służby dziecku i jego rodzinie.

Tego dnia złożyli ślubowanie i otrzymali akty nadania kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego:

• Anna Milanowska – psycholog i terapeutka;
  • Michał Bianga – wychowawca i nauczyciel języka polskiego,

oboje pracują w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 1 imienia Tadeusza Kościuszki w Malborku.

• Monika Snaza – pedagog specjalny i logopedka z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia prof. Marii Grzegorzewskiej w Malborku;
  • Oliwia Duszyńska – nauczycielka przedmiotów zawodowych ZSP nr 4.

Przy nadawaniu stopnia nauczyciela mianowanego nauczyciel składa ślubowanie, potwierdzając je podpisem, według następującej roty: "Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej."