Starostwo zakończyło budowę chodników w Lisewie Malborskim i Królewie

Starostwo Powiatowe w Malborku zakończyło budowę dwóch chodników na terenie Lisewa Malborskiego w gminie Lichnowy oraz w Królewie w gminie Stare Pole. Inwestycja samorządowa została zrealizowana przy udziale dotacji pozyskanej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Bezpieczeństwo poprawiło się wzdłuż drogi powiatowej nr 2916G w Lisewie na długości 1,01 kilometra, a także wzdłuż drogi 2930G na odcinku o długości 0,66 km w Królewie. W zakres przedsięwzięcia wchodziły następujące prace:

• odtworzenie trasy i punktów wysokościowych
  • ułożenie nawietrzni chodnika z Kostku brukowej
  • wykonanie zjazdów
  • wykonanie nasypów
  • wykonanie podbudowy
  • wykonanie oznakowania poziomego
  • wykonanie ścieków podchodnikowych
  • plantowanie nawierzchni gruntu

Łączny koszt obu inwestycji to 793 133,44 zł, z czego pozyskana przez starostwo dotacja z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku wyniosła 354 066 zł. Wkład własny powiatu to 270 045,44 zł. W kosztach partycypowały też gminy, na terenie których powstały chodniki. Lichnowy dołożyły do zadania 92 557 zł, a Stare Pole – 76 465 zł.

– Dziękuję radnym z gminy Lichnowy i Starego Pola za decyzję o partycypacji w kosztach zadania. Jestem przekonany, że zrealizowane inwestycje przyczynią się do większego bezpieczeństwa mieszkańców. Sukcesywnie, rok po roku, realizujemy remonty nawierzchni dróg i budujemy chodniki na terenie całego powiatu – mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. – Inwestycja w Lisewie jest niejako kontynuacją wcześniejszego przedsięwzięcia, polegającego na remoncie nawierzchni jezdni prowadzącej do granicy z powiatem tczewskim, wraz z budową parkingu i punktu widokowego przy moście na Wiśle. Podejmujemy kolejne działania, zmierzające do pozyskania pieniędzy na następne inwestycje ważne dla mieszkańców naszego powiatu.